Який наповнювач для ковдри краще?

2019-11-28

Це питання дуже часто можна почути від розгублених покупців, адже начинка у ковдр дуже різна і не дивно, що легко заплутатися. Але не можна просто взяти і поділити наповнювачі на погані і хороші.

Адже вони відрізняються між собою:

  • За типом походження
  • щільності
  • вазі
  • Стійкості до вологи і пилових кліщів
  • повітропроникності
  • теплопровідності
  • вартості
  • І це тільки деякі з основних характеристик.

Розглянемо більш докладно, які існують сучасні наповнювачі.

Пух і перо. Легкий і об'ємний наповнювач, добре пропускає повітря і тримає тепло. Але не переносить вологи, вимагає спеціального догляду. А так же може викликати алергічну реакцію, так немає стійкості до пилових кліщів.

Вовна. Щільний наповнювач, вироби з верблюжої або з овечої вовни важче, ніж з інших матеріалів. Добре гріє, відмінно пропускає повітря, а так само має бактерицидні властивості. Вовняні вироби незамінні при ревматизмі, остеохондрозах і невралгіях. З мінусів - ковдри з вовни вимагають правильного зберігання і суху чистку.

Бавовняні волокна. Теплі, середньої ваги, повітропроникні, але в чистому вигляді в сучасних виробах зустрічаються рідко, так як старі «ватяні» ковдри були занадто важкі, непрактичні і з часом скочувалися в грудки. Щоб уникнути злежування волокно попередньо сіліконізіруют. Після такої обробки бавовна не боятися вологи, довше залишається пружними. Переваги в ціні і доступності.

Бамбукові або евкаліптові волокна. Зараз на піку популярності, адже ці наповнювачі не боятися вологи, прості в догляді, гіпоалергенні і володіють антимікробними властивостями. Прекрасно підходячи як для міжсезоння, так і для зими, але при використанні в опалювальних приміщеннях. До недоліками можна віднести тільки високу вартість.

Холлофайбер - синтетичний наповнювач з поліестерових волокон. Може бути у вигляді кульок або окремих пасом. Легкий і недорогий матеріал, не боїться вологи і пилу, пожежобезпечний і гіпоалергенний. Холофайберовие ковдри не складно зберігати і прати в домашніх умовах. З мінусів - може накопичувати статичну електрику.

 

Що означає щільність ковдри?


Щільність важливий показник, в ньому треба розбиратися, для того щоб зрозуміти для якого часу року підходить виріб.

100-250 г / м2 - це невелика щільність для літніх моделей або теплого міжсезоння
250-300 г / м2 - такий показник вище і властивий для виробів, яких варто використовувати прохолодною весною і восени
Від 350 г / м2 і вище - це щільність самих теплих ковдр, для холодної, морозної зими

Де зберігати ковдри?

Правильні умови зберігання постільних речей продовжують їх термін служби. Тому недостатньо прибрати ковдри в шафу і забути про нього. Адже при неправильних умовах зберігання і без належної підготовки наповнювач може відволожитися, збитися в грудки або «підчепити» шкідників. Після закінчення зими теплу ковдру необхідно освіжити, але вовняні моделі і пухові можна прати будинку, їх необхідно здати в хімчистку. Так само бажано в спекотні дні пару раз на рік провітрити виріб.

Для зберігання підійде окрема полиця в шафі. Можна використовувати антресолі, але тільки сухі і провітрювані. Або скласти в спеціальні коробки.

Один з найбільш практичних способів зберігання постільних речей - вакуумні пакети, вони займають мало місця і відмінно збережуть виріб в чистоті.