Звичайно ж, краще ту шафу, який буде стильно виглядати в інтер'єрі кімнати і зможе вмістити всі необхідні речі. А якщо при цьому шафа недорогий і займає мало місце, то це мрія будь-якої господині. Але ж кількість одягу і дизайн квартири у всіх різний? Тому треба підходити до вибору з огляду на поточні потреби. І, перш ніж замовляти заздалегідь визначити:
За типом конструкції є два основних види: прямі і кутові шафи-купе. Перші варіант найпоширеніший, може бути як фабричного виробництва зі стандартними розмірами, так і за індивідуальними мірками. Кутові шафи просторіше і ширшими всередині, але їх вибирають рідше, тому що не кожна планування передбачає зручний кут для розміщення. Довговічність шафи-купе залежить від матеріалів, з яких він виконаний. Це може бути:
Від довжини залежить і кількість фасадів: два, три, чотири або більше. Якщо потрібно довжина понад 250-270 см, то щоб запобігти прогину дверей і їх випадання розміщують дві моделі поруч. Дизайнерської рішення фасадів може бути практично будь-яким. Основними критеріями для вибору служить стилістичне оформлення інтер'єру, доцільність і практичністю використання. Основні матеріали для дверей шафи-купе:
Фабричні шафи-купе прямі по наповненню цікавіше, ніж кутові моделі. Так як в них простіше встановити різні по висоті висувні ящики, сітчасті кошики для взуття і аксесуарів, тримачі для штанів і краваток, і іншої додаткові елементи.
Внутрішнє планування шафи можна поділити на три рівні:
Навіть самий вузький і компактний шафа займає чимало місця, тому його забарвлення грає важливу роль в оформленні всього приміщення. Яскраві кольори рекомендують для дитячих кімнат і нестандартних інтер'єрів. Більш стримані, природні забарвлення підходять для вітальні та спальні. Тісний передпокій тільки виграє від білого або молочного шафи-купе.
Підбираєте кольори згідно таким правилам: